Tiny House Nedir? Modelleri ve Fiyatları Nelerdir?

Günümüz dünyasında gittikçe popüler olmaya başlayan Tiny Houselar minimalist yaşam felsefesini ve sadelik ana temasını öne çıkaran yapılardır. Tiny Houselar doğa ile iç içe bir yaşam sürmek isteyenlerin vazgeçilmez tercihi olmaya başlamıştır. Küçük boyutu, işlevsel alanları ile öne çıkan bu yapılar, herhangi bir gereksiz alan barındırmamaktadır. Her milimetresi özenle düşünülüp tasarlanmakta, projelendirilip kullanıma hazır hale getirilmektedir. Bu yüzden tiny house yapılar artık tercih edilmeye başlanmıştır. Meraklıları tarafından ise “Tiny House Nedir?”, “Tiny House Ne demek?”, “Tiny House Fiyatları Nedir?” gibi sorular sorulmaya başlanmıştır. Bizler de bu yazımızda bu soruları detaylıca inceledik ve gerekli bilgilere değindik.

Tiny House Nedir? Ne Demek?

Tiny House, kelime anlamı olarak “küçük ev” anlamına gelmektedir. Bu küçük evler taşınabilme ve enerji verimli olma özelliklerine sahiptir. Tiny house, daha minimal ve konforlu bir yaşam alanı sunmaktadır

Tiny House geleneksel bir evden beklediğiniz her şeyi bulabilmenizi sağlamaktadır. Dört mevsim güvenle bu evlerde konaklayabilir, ihtiyacınız olan konfora, teknolojiye ve estetiğe aynı anda sahip olabilirsiniz. Üstelik çok düşük maliyetlerle elit bir yaşama kapı aralayabilirsiniz.

Geleneksel evlerde çok sayıda oda bulunmakta ve bu odalarda çoğu kez aile bireyleri birbirinden habersiz bir yaşam sürmektedir. Oysa Tiny House‘un kapısından girildiğinde tek bir bakışla tüm yaşam alanını görebilirsiniz. Önünüzde yatak odası, oturma odası, mini mutfak, banyo ve ufak bir oturma odası sizleri karşılamaktadır. Her ögenin bir amacı vardır ve her alan en uygun ürünlerle kullanıma hazır hale getirilmiştir. Kullanmayacağınız, ihtiyaç duymayacağınız ya da istemediğiniz hiçbir şey evinizde yoktur. Evinizi temizlemek için saatler harcamak zorunda kalmazsınız.

Özellikle gelişmiş ülkelerde sade ve minimalist yaşam tarzına rağbet gün geçtikçe artmaktadır. Tiny House adlı yapılar da evlerden küçük; fakat daha fonksiyonel, süper kullanışlı yaşam alanlarına sahip olma fırsatı vermektedir.

Firmamız, günden güne popülaritesi artan bu küçük evler konusunda bütün beklentileri karşılamaktadır. Tiny House üreticisi olduğumuz alanda tamamen sizin istek ve ihtiyaçlarınızı göz önünde bulunduruyoruz. En uygun maliyetli, en kullanışlı, en modern ve en sağlıklı Tiny House modellerini kullanımınıza sunuyoruz.

Tiny House Modelleri Nedir?

Tiny house modelleri, daha az enerji tüketimi ve modern yaşam tarzı oluşturması ile dikkat çeken yapılardır. Daha basit bir yaşam tarzını hedeflemektedir. Bu modern yapılar birçok farklı tasarım ve boyutta gelebilmektedir. Sizin için yaygın olan bazı tiny house modellerini inceledik.

Klasik Tiny House:

Genellikle küçük bir şasi üzerine inşa edilen yapılardır. Yatak, mutfak, oturma alanları ve tuvalet gibi temel ihtiyaçları karşılayacak şekilde tasarlanmaktadırlar. Ortalama 20 ila 37 metrekare arasında bir yaşam alanına sahiptir. Minimalist bir yaşam tarzını benimseyenler ve taşınabilir bir yaşamı tercih edenler için harika bir seçenektir.

Off-Grid Tiny House

Bu tiny house modelleri, enerji verimliliği özellikleri ile dikkat çeker. Kendi enerjilerini üretme yeteneklerine sahiptirler. Güneş panelleri ve yağmur suyu toplama sistemleri gibi sürdürülebilir özelliklere sahiptirler.

Çiftlik Evi Stili Tiny House

Bu modeller, rüstik ve geleneksel bir çiftlik evi tarzını yansıtır. Daha fazla depolama alanına sahip olmaları ile dikkat çekmektedirler. Ayrıca geniş oturma alanlarına da sahip olabilmektedirler.

Mini Konutlar

Bu tiny house modelleri daha küçük, tek odalı tiny house’lar olarak tasarlanmıştır. Böyleye tek kişilik yaşam ve seyahat için oldukça uygun yapılardır.

Özellikleri Neledir?

Tiny House yapan firmalar arasında tecrübemiz ve profesyonelliğimizle öne çıkıyoruz. Sabit ya da mobil tarzda bu evleri kullanıma hazır hale getirebiliyoruz. Çok farklı özellikleri bir arada bulundurması Tiny Houseların özelliklerinden kaynaklanmaktadır. Bu evlerin başlıca özelliklerini şöyle sıralamak mümkündür:

 • Tiny House standart evlere nazaran çok daha küçük yapılardır.
 • Tiny House daha çok minimal ve sade bir yaşam sürmek isteyenlerin tercihidir.
 • Tiny House tekerlekli ya da sabit olabilmektedir.
 • Tiny House mobil ise bir çekici yardımıyla her zaman, her yere rahatlıkla taşınabilmektedir.
 • Bir Tiny House geleneksel bir evden beklenen her şeye sahiptir. Burada yaşamaya karar verdiyseniz her ihtiyacınızı karşılayabilirsiniz.
 • Tiny House tasarımında doğadan ilham alınabilir. Bu sayede daha çok doğa ile iç içe bir yapıdırlar.
 • Bir Tiny House gereksiz ve işlevsiz alanlara sahip değildir.
 • Tiny House dört mevsim, her koşulda yaşanabilir şartlara sahiptir.
 • Tiny House düşük maliyetiyle öne çıkar. Buna karşın minimal bir yaşama sahip olma fırsatı verir.
 • Tiny House sadece bir yapı türü olmaktan uzaklaşmış, bir yaşam biçimi akımı haline gelmiştir.
 • Tiny House çok farklı genişliklerde olabilir. 4 metrekare ila 30 metrekare arasında her ölçüde yapılabilmektedir.
 • Tiny Houselar zevke göre her türlü şekilde, boyutta ve formda olabilmektedir.
 • Tiny House son derece az enerji harcamaktadır. Ayrıca yapımında çeşitli malzemelere yer verilmekte, bütün detaylarıyla çevre dostu bir ev ortaya çıkmaktadır.
 • Tiny House için geleneksel yapılardaki gibi herhangi bir temel sorunu bulunmamaktadır kolayca yapılıp taşınabilir.

Avantajları Nelerdir?

Tiny House fiyat açısından birçok avantaj sağlamaktadır. Fakat bu modern ve minimalist yapıların avantajları sadece bunlarla sınırlı değildir. Yapım fiyatı geleneksel yapılara nazaran oldukça düşük seviyededir. Tiny House tekerlekli ya da sabit olabilmektedir. Eğer dilerseniz tekerlekli evinizi dilediğiniz gibi hareket ettirebilir, özgürlüğün tadını çıkarabilirsiniz.

Tiny Houselar sayesinde ev işlerine daha az zaman ayırır, çok sayıda odadan oluşan evler yerine bu küçük evlerin keyfini sürebilirsiniz. Üstelik fonksiyonel yapılarıyla düzenli bir tasarım mevcuttur. Temizliği ve bakımı son derece kolaydır.

Tiny Houselarda aydınlatma ve ısıtma için çok az enerji harcanır. Bu da daha fazla tasarruf manasına gelir. Daha az faturalarla karşılaşışınız. Doğaya saygı adına daha az karbon, daha az ayak izi, daha çevre dostu sağlayan bir yaşama yardımcı olmaktadır.

Tiny House tekerlekli olduğu takdirde özgürlüğünüzü hiçbir şekilde kısıtlamaz. Dilediğiniz zaman, dilediğiniz yere yola çıkma imkânı verir. Doğa ile iç içe bir yaşam vadeder.

Tiny House yapan firmalar arasında seçkin bir yere sahip olan firmamız üst düzey sonuçlara imza atmaktadır. Bu sayede dilerseniz Tiny House’unuzu çeşitli platformlardan kiralayabilir, kısa ya da uzun sürelerle kullanmadığınız dönemlerde küçük evinizden gelir elde edebilirsiniz. Modern çağda birçok insan sadeleşmenin zevkine varmakta, sistemden bağımsız olarak dünyanın geri kalanına çok daha az bağlı olmayı seçmektedir. Tiny House tam da bu bağımsızlığı sağlamaktadır. Üstelik Tiny House imarsız arsa çözümü vermekte, tekerlekli mobil Tiny House imar gerektirmemektedir. Bu da dilediğiniz zaman, dilediğiniz yerde konaklamaya olanak sağlamaktadır.

Tiny House Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Tiny House küçük ve işlevsel yapıda olsa da yapımında teknik bilgi, profesyonel teknik ekipmanlar ve uzman mimarlara ihtiyaç vardır. Satın alacağınız firmayı bu açıdan iyi seçmeli, firmanın uzmanlığına, personel yeterliliğine, iş paylaşımına özen gösterilmelidir.

Tiny House olumsuz hava koşullarında da kullanılabilen bir yapıdır. Bu nedenle hafif ve dayanıklı duvar malzemesini, yalıtımda, çatıda, giderde ve diğer bütün alanlardaki malzemeleri seçerken son derece dikkatli olunmalıdır. Yapım aşamasının her noktasında çevreci yaşam felsefesine sadık kalınmalıdır.

Tiny House işlevselliğin en üst seviyede olması gereken yapılardır. Her alan bir amaca hizmet etmelidir. Bu nedenle Tiny House yapan firmalar arasında seçim yaparken evlerin işlevselliğine dikkat edilmelidir.

Fiyatı Nedir?

Tiny house satılık modellerimiz, daha küçük bir yaşam alanına geçiş yapmak isteyenler için mükemmel bir fırsat sunar. Tiny House fiyatları çeşitli unsurlara göre değişir. Evin bulunduğu konum, evin metrekaresi, yapımında kullanılan malzemeler gibi detaylar Tiny House fiyatı üzerinde etkili olmaktadır. Mimarlık ve kullanılan malzemeler en temel belirleyiciler olup maliyeti düşürmek için kaliteden ödün verilmemelidir.

Tiny House Yapan Firmalar

Tiny House üreticisi olarak yılların deneyimi, bilgi birikimi ve özverisiyle çalışıyoruz. Bütün projelerimizi en baştan en sona kadar takip ediyoruz. En güçlü altyapılarla bütün taleplerin üstesinden geliyor, işlevselliği en üst seviyede projeler geliştiriyoruz. Tiny house projelerimiz, özgün yaşam alanları sunmaktadır. Bu tiny house projeleri, kendi yaşam alanınızı tasarlamanızı ve inşa etmenizi sağlayacaktır. Tiny House modellerimiz her zaman uzun ömürlüdür. Tuğra prefabrik olarak, kullanırken güvenli olması adına üst düzey malzemeler, en iyi işçilik garantisini sizlere sağlıyoruz.