Konteyner Ev Nedir? Özellikleri Hakkında Her Şey

Konteyner ev çeşitleri tüm dünyada her geçen gün yaygınlaşmaya devam etmektedir. Ülkemizde özellikle 1999 yılında meydana gelen Gölcük Depremiyle gündeme gelen konteyner evler zaman içinde daha fazla kullanılmaya başlamıştır.

Konteyner, parçaları önceden inşa edilen manasına gelmektedir. Dolayısıyla konteyner evlerin parçaları inşaat sürecinden önce fabrika ortamında üretilerek hazır edilmektedir. Betonarme yapılardan konteyner yapıları ayıran en temel özellik parçalarının önceden imal edilmesidir. Günümüzde her bütçeye uygun, her ihtiyaca hitap eden ve modern konteyner evlere sahip olmak mümkündür. Firmamız yılların bilgi, birikim ve deneyimiyle her ihtiyaca uygun konteyner ev projelerine imza atmakta, bütün talepleri başarıyla karşılamaktadır.

Konteyner Evlerin Özellikleri

Dünya genelinde çok yoğun kullanılan konteyner yapılar ülkemizde özellikle endüstriyel yapılarda öne çıkmaktadır. Kolay ve hızlı kurulumu ile endüstriyel yapıların çok kısa sürede kullanıma hazır edilmesini sağlamaktadır. Ancak ev inşasında da her geçen gün daha fazla öne çıkmaktadır.

Konteyner ev fiyatları dışında özellikleriyle dikkatleri üzerine çekmektedir. Bu açıdan konteyner evlerin parçaları fabrika ortamında çok kısa sürede üretilmektedir. Ön üretimden sonra çok kısa süre içinde kullanılması mümkündür. Kullanılan malzemelerin özelliklerine ve kalitesine göre konteyner evler çok uzun yıllar dayanıklılık göstermektedir.

Konteyner Evlerin Artıları

Konteyner ev fiyat avantajları haricinde daha pek çok artıya sahiptir. Bütün bu artılar son dönemde konteyner evlerin daimî konaklama evleri olarak, yazlık evler olarak, bağ evleri olarak ve diğer bütün ev gereksinimlerinde öne çıkmasına, ülkemizin dört bir köşesinde tercih edilmesine neden olmaktadır. En basit haliyle konteyner evlerin artıları şunlardır:

 • Konteyner evlerin inşaat süreleri çok kısadır ve iklime, mevsime bağlı olmadan inşaatı yapılabilir.
 • Konteyner evlerde bütün maliyetler sözleşme anında belirlenir ve sonradan ekstra bir fiyatla karşılaşılmaz.
 • Konteyner evlere ısı, ses, su yalıtımları, farklı seviyelerde yapılabilir. Güçlü ısı yalıtımıyla yüksek enerji tasarrufu yaptırır.
 • Zemin betonu dışında betona gerek duyulmaz.
 • 10-40 gün gibi kısa sürede bina teslim edilebilir. Bu da yatırımlarda kazanç sağlar.
 • Modüler sistemde üretilirler. Fire ve zayiat yok denecek kadar azdır.
 • Her bölgede, dört mevsim kullanılabilir.
 • Kaliteli malzeme ve kaliteli işçilikle konteyner evler yüz yıla kadar kullanım ömrüne sahiptir.

Konteyner Ev Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Konteyner evler belli bir maliyet harcanarak, uzun yıllar kullanılmak üzere satın alınan yapılardır. Bu nedenle konteyner ev alırken birtakım hususlara dikkat edilmelidir. Eğer tercihiniz yaparken doğru firmaya hayallerinizi emanet ederseniz hiçbir sorun yaşamaz, hayal ettiğinizden de özel projelere sahip olabilirsiniz.

Konteyner ev firması seçerken öncelikle firmanın referanslarına ve deneyimlerine bakmakta fayda var. Böylece firmanın deneyimleri, uzmanlığı, kalitesi, özverisi gibi artılardan yararlanılabilir. Firma seçimi yaptıktan sonra iletişime geçebilir, ihtiyaçlarınız doğrultusunda sipariş vermek istediğinizi belirtebilirsiniz. İlk iletişimden itibaren karşılaşacağınız yaklaşıma göre kararlarınızı gözden geçirebilirsiniz.

Konteyner evlerde farklı materyaller ve malzemeler kullanılabilmektedir. Malzemeler arasından seçim müşteri bütçesine, isteklerine ve kurulum yapılacak alanın iklim şartlarına göre yapılmalıdır. Bütün bu hususlarda firmanın gerekli genişliği sağlaması beklenir. Farklı özelliklerde, kalınlıklarda ve tasarımlarda konteyner ev projeleri hayata geçirebilen firmalar daha iyi sonuçlara imza atabileceklerdir.

Firma olarak konteyner evlerin fiyatları yanında müşterilerimizi dinlememiz, anlamamız, esnek çözümlerimiz ile de fark yaratıyoruz. Kaliteden, estetikten, zamana riayetten, satış öncesi ve sonrası destekten ödün vermeden her bütçeye uygun fiyatlarla öne çıkıyoruz.

Konteyner Ev Yapım Aşamaları

Konteyner evleri öne çıkaran tek etmen konteyner evlerin fiyatları değildir. Yapım aşamalarının hızlı ve pratik olması da bir o kadar öne çıkmaktadır. Hayallerinizdeki konteyner eve sahip olmak için tek yapmanız gereken firmamız gibi profesyonellerle iletişim kurmaktır. Akabinde bizler bütün süreci kontrol altına alıyor ve en hızlı biçimde evlerinizi kullanımınıza hazır ediyoruz. Başlıca şu adımlarda konteyner evlerimizi yapıyoruz:

 • Planlama: İyi bir plan ortaya çıkarılacak konteyner ev projesinin kalitesinde etkili olacaktır. Kötü bir başlangıç yapmamak ve yolda hüsrana uğramamak adına sürecin baştan planlanması gerekmektedir. Bütün odaların, ölçülerinin, kullanılacak malzemelerin, müşteri isteklerinin vs. planda yer alması icap etmektedir.
 • Bütçe tespiti: Konteyner evlerde projenin büyüklüğü ve detayları çok farklı olabilmektedir. Buna göre de malzeme ve işçilik giderleri değişecektir. Süreç içinde sorun yaşamamak adına ilk olarak projenin detaylarına göre bütçe belirlenmelidir. Bütçeye en uygun konteyner ev fiyatları ile yola devam edilmelidir.
 • Kurulum alanının hazırlanması: Planlanan konteyner evin kurulumunun yapılacağı alan önceden hazır edilmelidir. Alan, evin ölçüsüne uygun yapılmalı, düzleştirilmelidir. İyi bir zemin katmanı yapmak konteyner evin hem kullanım ömrü hem de konforu üzerinde etkili olacaktır. Su yalıtım özellikli, engebeleri alınmış bir zemin gelecekteki olumsuzlukları engelleyecektir.
 • Konteyner evin kurulumu: konteyner evler fiyatları kadar hızlı kurulum özellikleriyle de öne çıkar. Kısa sürede fabrikada üretilen parçalar uygulama alanında monte edilerek çok kısa sürede hazır hale getirilir. Bütün yerleştirmeler alanda yapılır ve sonrasında bağlantılar sağlanarak yapı bütünlüğü oluşturulur. Dört köşesinden alana sabitlenir ve daha güvenli hale gelmesi sağlanır.
 • Yalıtımlarının döşenmesi: Günümüzde konteyner evlere her türlü yalıtım yapılabilir. Isı ve su yalıtımı farklı materyallerle, farklı kalınlıklarda yapılabilir. Isı yalıtımıyla evler yazları daha serin, kışları daha ılık tutulabilir. Enerji tasarrufu ve maliyet tasarrufu elde edilir. Köpük levhalar ya da panel kaplama gibi yalıtımlar uygulanır.
 • Dekorasyon süreci: Kurulumu yapılan konteyner evin son aşaması dekorasyondur. Dekorasyon yapılırken kişisel tercihler, zevkler ve bütçe yanında projenin kurulduğu çevreyle uyumlu bir dekorasyon da tercih edilebilir.

Konteyner Ev Fiyatları

Konteyner ev fiyatları birçok farklı etkene göre değişebilmektedir. Bunun nedeni konteyner evlerin tek düze bir yapı olmayıp her projenin özelliklerinin değişebilmesidir. Mesela konteyner evlerin yükseklikleri 2.5 metre, 2.8 metre, 3 metre gibi farklılıklarda olabilmektedir. Ayrıca ölçüler de ihtiyaca ve tercihe göre şekillenmektedir. Bu açıdan konteyner ev fiyat farklılıklarını evlerin alanlarına göre değişebilmektedir.

Konteyner evlerde çok farklı tasarımlar kullanılabilmekte, modele göre kullanılan malzeme, işçilik, dekorasyon çeşitlenmektedir. Bütün bunlar da konteyner evlerin fiyatları üzerinde etkili olmaktadır. Konteyner evlerin kaliteli olması için kullanılan malzemenin de kaliteli olması gerekir. Malzeme kalitesi arttıkça fiyat da artar. Ayrıca konteyner ev yapmak uzmanlık gerektiren bir iştir. İşçilik de en az malzeme kalitesi kadar önemlidir. Deneyim, birikim, altyapı, özveri gibi unsurlar da fiyatların farklılaşmasında etkendir.

Konteyner evlerde her türlü tesisat sistemi döşenebilmekte, yaşam konforu için çağın olanaklarından yararlanılabilmektedir. Uygulanacak tesisatlara, bunların malzeme ve detaylarına göre de fiyatlar değişebilmektedir. Her ne kadar konteyner evlerin yapım ve kurulum süreçleri son derece hızlı olsa da her müşterimizin aciliyeti farklı olabilmektedir. Acillik arttıkça projelerin hızlanması gerekebilmekte, bu da fiyatlara yansıyabilmektedir.

Firma olarak her zaman en iyi hizmeti, en kaliteli malzemeleri, üst düzey işçiliği öne çıkarıyoruz. En az bunlar kadar konteyner evler fiyatları ile de öne çıkıyor, her bütçeye uygun seçenekler sunuyoruz. Hayallerinizdeki konteyner eve en uygun bütçeyle sahip olmak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Bilgi almak için formumuzu kullanabilirsiniz.