Konteyner Ev Modelleri ve Fiyatları

Yaşam alanları çağın imkân ve olanaklarına göre şekillenmektedir. Son yıllarda konteyner ev modelleri popülerliğini gittikçe arttırmakta, birbirinden farklı tasarım ve özelliklerde evler tercih edilmeye devam etmektedir. Konteyner evin ne olduğu yanında konteyner evlerin avantajları, yapım aşamaları, kullanım ömrü, fiyatları gibi birçok soru akıllara gelmektedir.

Bu yazımızda konteyner ev fiyatları ne kadar, konteyner ev modelleri, konteyner ev avantajları, konteyner ev nasıl yapılır, konteyner ömrü dahil bütün sorulara cevap veriyor, faaliyet gösterdiğimiz alana dair merak edilenlere açıklık getiriyoruz. Aynı zamanda uzman personelimiz, güçlü altyapımız ve yeni nesil çözümlerimizle her türlü konteyner ev talebini karşılıyoruz. Söz verdiğimiz projeyi tam vaktinde, en kaliteli, en kullanışlı ve ayrıca en güvenli biçimde tamamlıyoruz.

Konteyner Ev Modelleri

Konteyner ev modelleri tamamen kullanıma, zevke ve ayrıca bütçeye göre şekillenmektedir. Geleneksek evlerde nasıl çok farklı modellerde, binlerce ev tasarlanıp yapılabiliyorsa konteyner evlerde de modeller çok fazladır.

Konteyner evler bağ evi, kır evi, çiftlik evi, yazlık ev ya da daimî olarak konaklanacak ev şeklinde değerlendirilebilmektedir. Bu nedenle modellerde kullanım amacına en uygun dekorasyonu yapmak mümkündür. İhtiyaçlarınız doğrultusunda bir konteyner evin oda sayıları değiştirilebilmektedir. 1+1, 2+1, 3+1 gibi çok farklı oda sayıları konteyner evlerde oluşturulabilmektedir.

Konteyner ev modellerinin iç mekân özellikleri tamamen zevke ve ayrıca tercihe aittir. Yalıtımdan dekorasyona, kullanılan malzemelerden mobilyalara kadar her detay isteğe göre şekillendirilebilmektedir. Firmamız hayallerinizi gerçeğe dönüştürmek adına kullanım amacınıza, kurulum yapılacak yere, bütçeniz ve diğer bütün detaylara dikkat ederek projeler hazırlamakta, her defasında beklentilerinizin üzerinde konteyner ev modelleri geliştirmeyi başarmaktadır.

Konteyner Ev Avantajları

Bu evler, kullanıcısına birçok avantajı bir arada sağlamakta, bu nedenle de her geçen gün daha fazla tercih edilmektedir ve ayrıca bu evlerin sağladığı başlıca avantajları şöyle sıralamak mümkündür:

Konteyner Uygun Fiyatlıdır

En ucuz konteyner ne kadar sorusunun cevabı oldukça değişkendir. Fakat gelenekse evlere nazaran konteyner evlerin maliyetleri çok daha uygundur. Fiyatları sahibinden her bütçeye hitap edebilmekte, müşterilerimiz bütçelerine göre evlerini şekillendirebilmektedirler.

Konteyner Hızlı Kurulum İmkanı Verir

Konteyner evlerde inşaat süreleri çok hızlıdır. Geleneksel evler gibi uzun süren inşaat aşamaları yoktur. Çok kısa sürede hazır yapılar sınıfında yer alan evlerin projelendirilmesi, üretilmesi ve kurulumu tamamlanabilmektedir. Anında kullanıma hazır edilmesiyle öne çıkmaktadır.

Modüler Kullanım Sağlar

Konteyner evler modülerdir. Portatif yapıları ile istenen her yere rahatlıkla taşınabilmektedir. Ayrıca sadece taşımada değil, tasarımlarının özgürce düzenlenmesi de büyük avantajdır. Evinizin her noktasını kullanım alışkanlıklarınıza ve ihtiyaçlarınıza göre değiştirebilir, pratik biçimde şekillendirebilirsiniz. Zaman içinde ek ilavelerle kullanım alanlarınızı kolayca arttırabilirsiniz.

İzolasyona Açıklardır

Konteyner evler her türlü izolasyona açıktır. Bu sayede ısınma ve serinleme konusunda diğer yapı türlerine göre çok daha başarılıdır. Isı ve ses izolasyonları en iyi malzemelerle yapılmakta, son derece tasarruflu, konforlu ve güvenli bir ev sizleri beklemektedir.

Zamanla Değiştirilebilirler

Konteyner evlerinizde zaman içinde genişletme yapabilirsiniz. Üstelik yapacağınız değişiklikleri kolay ve düşük maliyetle tamamlayabilirsiniz. İlaveleri eski konteyner evinizle bir bütün olarak kullanmaya devam edebilirsiniz.

Depreme Dayanıklıdırlar

Ülkemiz deprem kuşağında yer almaktadır ve depremlerde can kayıplarının asıl nedeni sağlıksız yapılardır. Teknik araştırmalar ve bilimsel araştırmalar göstermektedir ki depreme karşı dayanıklılıkta en iyi alternatifler konteyner evlerdir. Son derece hafif yapılar olması nedeniyle konteyner evler depremin oluşturacağı riskleri ortadan kaldırabilmektedir.

Genişleyebilirler

Konteyner evlerde çatının fonksiyonu istenildiği gibi genişletilebilmektedir. Özellikle çatı katlarına ilgisi olanlar için konteyner evler hem çatı hem teras seçeneği sunmaktadır. Böylece farklı kullanım tarzlarına uygun modeller inşa edilebilmekte, firmamız bütün talepleri karşılayabilmektedir.

Kişiselleştirme İmkanı Vardır

Konteyner evlerin tasarımı tamamen isteğe göre kişiselleştirilebilir. Kullanılan mobilyalar, banyo, mutfak, kapı, pencere gibi detayların tamamı kullanım ihtiyacına göre boyutlandırılıp inşa edilebilir. Bu da hayallerinizdeki eve sahip olma fırsatı sağlar.

Konteyner Ev Nasıl Yapılır?

Bu evler, kurulum süreçlerinin kolaylığı ve hızlılığı ile öne çıkmaktadır. Güvenli, kaliteli, kullanışlı ve uygun fiyatlı projelere imza atan Tuğra Konteyner ve Prefabrik konteyner ev yapımını da en basite indirmektedir. Konteyner ev projelerimiz komplike işçilik gerektirmeyen, farklı ihtiyaçların karşılanmasına dair tasarlanabilen, değiştirilebilen yapıdadır. Bu nedenle de hem toplu konut projesi olarak hem de bireysel konut projesi olarak tercih edilebilmektedir.

Konteyner evlerin imalat ve kurulumu başlıca altı adımda gerçekleştirilmektedir:

  • Planlama: Bütün yapılarda olduğu gibi konteyner ev yapılarında da iyi bir plan olmadan yola çıkılmamalıdır. En baştan bir plan dahilinde ilerlemek iş sürecini hızlandıracak, hataların düzeltilmesini sağlayacak, maddi kayıpların önüne geçecektir. Uzman ekibimiz ihtiyaç ve isteklerinize göre planlamayı hazır edeceklerdir.
  • Bütçe oluşturma: Bir konteyner ev fiyatları ne kadar sorusunun cevabından önce önemli olan sizin bütçenizdir. İmalata başlamadan bir bütçe planlaması oluşturulmalıdır. Büyük bir proje yapmak isteyebilirsiniz. Ancak bütçeniz sınırlı olabilmektedir. Bu durumda sıkıntı yaşamamak adına önce projenin vazgeçilmez detaylarını hayata geçirmekte fayda vardır.
  • Yerleşim alanının hazır edilmesi: Konteyner evlerin imla edildikten sonra yerleştirileceği alanın buna uygun şekilde hazır edilmesi gerekir. Arsayı düzleştirmek, bir katman oluşturmak, engebeleri yok etmek önemli detaylardır. İyi bir zemin evin düz, sağlıklı yerleşimine ve zeminden gelebilecek su tarzı yıpratıcılara karşı kalkan oluşturacaktır. Yine eve ulaşımı, giriş çıkışı da kolaylaştıracaktır.
  • Konteyner evin kurulumu: Bir konteyner evin en büyük kolaylıklarından birisi hızlı kurulum özelliğidir. Fabrikasyon olarak üretilen ev, kurulum yapılacak alan hazırlandıktan sonra inşa sürecine başlanabilir. Uzman ekibimiz projeye uygun biçimde evin kurulumunu gerçekleştirir.
  • Konteyner Su ve ısı yalıtım: Konteyner ev içinde yaşamsal faaliyetlerin başlayabilmesi ve güvenle devam edebilmesi adına optimum ortam oluşturulmalıdır. Isı ve su yalıtım bu açıdan çok önemlidir. İyi bir izolasyon enerji tüketiminden tasarruf ettireceği gibi uzun vadede doğayı korumaya yardımcı olacaktır. Firmamız ayrıca izolasyonda en iyi malzemeleri kullanmaktadır.

Konteyner Ev Ömrü Ne Kadar?

En ucuz konteyner ev ne kadar ile birlikte merak edilen bir diğer konu, konteyner evlerin kullanım ömrüdür. Bir konteyner evin ortalama ömrü elli yıl ila yüz yıl arasındadır. Kullanılan malzemeye, ustaların işçiliğine, evin kullanım durumuna gire kullanım ömrü değişmektedir. Firmamız hayata geçirdiği yapıları en uzun süre kullanabilmeniz adına en iyi malzemeleri en iyi işçilikler birleştirmeyi başarmaktadır.

Konteyner Ev Fiyatları Ne Kadar?

Konteyner ev fiyatları sahibinden ya da firmadan olması fark etmeksizin birtakım etkenlere göre değişir. Bu nedenle her konteyner ev projesi ayrı fiyatlandırılmaktadır. Konteyner ev fiyatları 2+1, 3+1, 2+0 gibi evin büyüklüğüne, kullanılan malzemeye, tasarım detaylarına, kat sayısına ve işçiliğe göre değişir. Ayrıca firmamız her zaman en kaliteli, en hızlı ve en güvenli konteyner ev projelerini en uygun fiyatlarla sizlere sunmaktadır.

Bilgi almak için formumuzu kullanabilirsiniz.